По домовленості

Стрийський парк

Україна, Львів

Фотографії

Детальніше про Стрийський парк

Стри?йський парк — один із найстаріших та найгарніших парків міста Львів, пам'ятка садово-паркового мистецтва національного значення, що знаходиться у місцевості Софіївка Галицького району.
Стрийський парк був запроектований відомим майстром садово-паркового мистецтва інженером міських плантацій Арнольдом Рьорінґом (нім. Arnold R?hring) в 1876—1877 роках на території колишнього, так званого «першого», Стрийського кладовища закритого у 1823 році. Парк було закладено у 1879 році. Роботи тривали з 1887. Їм передувала у 1894 році Крайова виставка, до якої у парку були побудовані численні виставкові павільйони. До цієї події у Львові було відкрито електричний трамвай, а до території було підведено трамвайну колію. Тоді Стрийський парк називався парком Кілінського на честь близького соратника Тадеуша Костюшка, Яна Кілінського (1760-1819). Скульптори Ю. Марковський і Г. Кузневич спорудили в парку пам'ятник Кілінському, що зберігся й до сьогодні. Його можна відшукати справа за озером з лебедями.
Сучасний стан
Парк займає 56 гектарів, знаходиться у Франківському районі Львова, між вулицями Івана Франка, Стрийською, Уласа Самчука і Козельницької. Складається з трьох частин:

* зона нижніх партерів — по дну балки
* лісопаркова зона — на схилах балки
* верхня тераса, яка фактично є територією колишньої виставки "Східні торги" (пол. Targi Wschodnie)

Основу планування представляє глибока долина, якою протікав струмок Сорока; тепер тут пішохідна доріжка, що зв'язує верхню терассу з нижньою частиною парка.

У Стрийському парку налічується понад 200 видів дерев і рослин, є оранжерея, альпінарій, платанова і липова алеї. Тут зростають червоний дуб, тюльпанове дерево, магнолія, сосна Веймутова, японський бузок, маньчжурська аралія, гінкго дволопатеве.

Біля головних воріт знаходиться ставок, з лебедями. У парку знаходяться також спортивні корпуси Львівської політехніки (розташовані в будівлях колишнього Палацу Мистецтв та Рацлавицької панорами), головний корпус Української академії дизайну, кінотеатр «Львів», три ресторани, Львівська торгово-промислова палата.
Стри?йський парк — один із найстаріших та найгарніших парків міста Львів, пам'ятка садово-паркового мистецтва національного значення, що знаходиться у місцевості Софіївка Галицького району. Стрийський парк був запроектований відомим майстром садово-паркового мистецтва інженером міських плантацій Арнольдом Рьорінґом (нім. Arnold R?hring) в 1876—1877 роках на території колишнього, так званого «першого», Стрийського кладовища закритого у 1823 році. Парк було закладено у 1879 році. Роботи тривали з 1887. Їм передувала у 1894 році Крайова виставка, до якої у парку були побудовані численні виставкові павільйони. До цієї події у Львові було відкрито електричний трамвай, а до території було підведено трамвайну колію. Тоді Стрийський парк називався парком Кілінського на честь близького соратника Тадеуша Костюшка, Яна Кілінського (1760-1819). Скульптори Ю. Марковський і Г. Кузневич спорудили в парку пам'ятник Кілінському, що зберігся й до сьогодні. Його можна відшукати справа за озером з лебедями. Сучасний стан Парк займає 56 гектарів, знаходиться у Франківському районі Львова, між вулицями Івана Франка, Стрийською, Уласа Самчука і Козельницької. Складається з трьох частин: * зона нижніх партерів — по дну балки * лісопаркова зона — на схилах балки * верхня тераса, яка фактично є територією колишньої виставки "Східні торги" (пол. Targi Wschodnie) Основу планування представляє глибока долина, якою протікав струмок Сорока; тепер тут пішохідна доріжка, що зв'язує верхню терассу з нижньою частиною парка. У Стрийському парку налічується понад 200 видів дерев і рослин, є оранжерея, альпінарій, платанова і липова алеї. Тут зростають червоний дуб, тюльпанове дерево, магнолія, сосна Веймутова, японський бузок, маньчжурська аралія, гінкго дволопатеве. Біля головних воріт знаходиться ставок, з лебедями. У парку знаходяться також спортивні корпуси Львівської політехніки (розташовані в будівлях колишнього Палацу Мистецтв та Рацлавицької панорами), головний корпус Української академії дизайну, кінотеатр «Львів», три ресторани, Львівська торгово-промислова палата.
Зв'язок з нами:

Нагороди "Стрийський парк"

З нами 5 років