Львівський Національний Академічний театр опе...

Маршрути на ваше весілля
Україна, Львів
12446
По домовленості

Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії

Детальніше про Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії

Перший камінь у фундамент театру був закладений в червні в 1897 році. Проектував і зводив театр відомий в Європі архітектор Зігмунт Горгольовський - автор багатьох монументальних споруд в Польщі і Германії.

Відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 р. Цього вечора в приміщення театру відбувся показ прем'єри - лірико-драматичної опери

Львівську оперну сцену ощасливили виступами всесвітньо відомі виконавці - Олександр Бандровській, Гелена Рушковська-Збоїнська, Ян Кепура, Яніна Корольовіч-Вайдова, Джемма Белінчіоні, Маттіа Баттістіні, Ада Сарі і ін. Яскраву сторінку в історії театру вписали співаки-українці: О.Любіч-парахоняк, О.Руснак, Е.Гушальовіч, О.Носальовіч, А.Дідур, О.Мішуга, М.Менцинській. С.Крушельницька і ін., мистецтво якої стало національною гордістю народу і отримало всесвітнє визнання.

Після другої світової війни в історію театру вписані імена тих, чия творчість сприяла затвердженню музично-сценічного суспільства на західноукраїнських землях. У післявоєнні роки за диригентський пульт оперного театру стали композитори львів'яни М.Колесса і А.Солтіс. Художники - В.Ськляренко, М.Стефановіч, П.Кармалюк, В.Кобржіцкий, З.Гончарова, Н.Слободян, О.Сталінській, Г.Ісупов, О.Поспелов і ін. істотно укріпили творчий склад театру.

Львівський театр опери і балету ім. С.Крушельницької - складний творчий організм, в якому понад 500 осіб об'єднано загальною метою, але професійно розділені на цехи і колективи:

- Симфонічний оркестр - 90 професійних музикантів;
- Солісти опери - це понад 40 професійних вокалістів;
- Хор - склад 60 артистів професіоналів;
- Балетна трупа - складається з 60 артистів із спеціальною хореографічною освітою.

Сьогодні весь оперний репертуар (20 опер) виконують солісти-вокалісти: народні артисти України С.Степан, Р.Вітошинській, І.Кушплер, А.Алексик, В.Ігнатенко, заслужені артисти України О.Громіш, А.Ліпник, Н.Свобода, О.Гавріш, М.Хохлогорська, О.Данільчук, Н.Романюк, Л.Савчук, солісти М.Мащак, В.Войтко, Ю.Тріцецький, С.Разіна, Н.Велічко, С.Мамчур і ін. У балеті провідні партії виконують солісти: засл. арт. України І.Храмов, солісти Х.Трач, А.Якименко, Х.Мордзік, В.Рижий, С.Наєнко і др.

Великим творчим досягненням театру є постановка опери „Мойсей” М.Скорика

Знаменним було те, що прем'єра опери відбулася в дні візиту Святейшего Отця Івана Павла ІІ до України. Ця тема, ця опера і цей театр була вибрана його святістю Отцем Іваном Павлом II, отримали не тільки його благословення, а також фінансову підтримку.

Новий прилив натхнення нашим художникам дають закордонні творчі поїздки.

Театр вшановував справу тих художників, які в різний час творили йому славу. У дзеркальному залі театру за два останні роки встановлені скульптурні портрети видатних українських співаків першої половини 20 ст. С.Крушельницькій, О.Мішугі, М.Менцинському; видатного українського сценографа другої половини 20 ст., народного художника України Євгенія Лисика.


Подібні оголошення

Вгору