По домовленості

Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії

Україна, Львів

Фотографії

Детальніше про Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії

Перший камінь у фундамент театру був закладений в червні в 1897 році. Проектував і зводив театр відомий в Європі архітектор Зігмунт Горгольовський - автор багатьох монументальних споруд в Польщі і Германії.

Відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 р. Цього вечора в приміщення театру відбувся показ прем'єри - лірико-драматичної опери

Львівську оперну сцену ощасливили виступами всесвітньо відомі виконавці - Олександр Бандровській, Гелена Рушковська-Збоїнська, Ян Кепура, Яніна Корольовіч-Вайдова, Джемма Белінчіоні, Маттіа Баттістіні, Ада Сарі і ін. Яскраву сторінку в історії театру вписали співаки-українці: О.Любіч-парахоняк, О.Руснак, Е.Гушальовіч, О.Носальовіч, А.Дідур, О.Мішуга, М.Менцинській. С.Крушельницька і ін., мистецтво якої стало національною гордістю народу і отримало всесвітнє визнання.

Після другої світової війни в історію театру вписані імена тих, чия творчість сприяла затвердженню музично-сценічного суспільства на західноукраїнських землях. У післявоєнні роки за диригентський пульт оперного театру стали композитори львів'яни М.Колесса і А.Солтіс. Художники - В.Ськляренко, М.Стефановіч, П.Кармалюк, В.Кобржіцкий, З.Гончарова, Н.Слободян, О.Сталінській, Г.Ісупов, О.Поспелов і ін. істотно укріпили творчий склад театру.

Львівський театр опери і балету ім. С.Крушельницької - складний творчий організм, в якому понад 500 осіб об'єднано загальною метою, але професійно розділені на цехи і колективи:

- Симфонічний оркестр - 90 професійних музикантів;
- Солісти опери - це понад 40 професійних вокалістів;
- Хор - склад 60 артистів професіоналів;
- Балетна трупа - складається з 60 артистів із спеціальною хореографічною освітою.

Сьогодні весь оперний репертуар (20 опер) виконують солісти-вокалісти: народні артисти України С.Степан, Р.Вітошинській, І.Кушплер, А.Алексик, В.Ігнатенко, заслужені артисти України О.Громіш, А.Ліпник, Н.Свобода, О.Гавріш, М.Хохлогорська, О.Данільчук, Н.Романюк, Л.Савчук, солісти М.Мащак, В.Войтко, Ю.Тріцецький, С.Разіна, Н.Велічко, С.Мамчур і ін. У балеті провідні партії виконують солісти: засл. арт. України І.Храмов, солісти Х.Трач, А.Якименко, Х.Мордзік, В.Рижий, С.Наєнко і др.

Великим творчим досягненням театру є постановка опери „Мойсей” М.Скорика

Знаменним було те, що прем'єра опери відбулася в дні візиту Святейшего Отця Івана Павла ІІ до України. Ця тема, ця опера і цей театр була вибрана його святістю Отцем Іваном Павлом II, отримали не тільки його благословення, а також фінансову підтримку.

Новий прилив натхнення нашим художникам дають закордонні творчі поїздки.

Театр вшановував справу тих художників, які в різний час творили йому славу. У дзеркальному залі театру за два останні роки встановлені скульптурні портрети видатних українських співаків першої половини 20 ст. С.Крушельницькій, О.Мішугі, М.Менцинському; видатного українського сценографа другої половини 20 ст., народного художника України Євгенія Лисика.
Перший камінь у фундамент театру був закладений в червні в 1897 році. Проектував і зводив театр відомий в Європі архітектор Зігмунт Горгольовський - автор багатьох монументальних споруд в Польщі і Германії. Відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 р. Цього вечора в приміщення театру відбувся показ прем'єри - лірико-драматичної опери Львівську оперну сцену ощасливили виступами всесвітньо відомі виконавці - Олександр Бандровській, Гелена Рушковська-Збоїнська, Ян Кепура, Яніна Корольовіч-Вайдова, Джемма Белінчіоні, Маттіа Баттістіні, Ада Сарі і ін. Яскраву сторінку в історії театру вписали співаки-українці: О.Любіч-парахоняк, О.Руснак, Е.Гушальовіч, О.Носальовіч, А.Дідур, О.Мішуга, М.Менцинській. С.Крушельницька і ін., мистецтво якої стало національною гордістю народу і отримало всесвітнє визнання. Після другої світової війни в історію театру вписані імена тих, чия творчість сприяла затвердженню музично-сценічного суспільства на західноукраїнських землях. У післявоєнні роки за диригентський пульт оперного театру стали композитори львів'яни М.Колесса і А.Солтіс. Художники - В.Ськляренко, М.Стефановіч, П.Кармалюк, В.Кобржіцкий, З.Гончарова, Н.Слободян, О.Сталінській, Г.Ісупов, О.Поспелов і ін. істотно укріпили творчий склад театру. Львівський театр опери і балету ім. С.Крушельницької - складний творчий організм, в якому понад 500 осіб об'єднано загальною метою, але професійно розділені на цехи і колективи: - Симфонічний оркестр - 90 професійних музикантів; - Солісти опери - це понад 40 професійних вокалістів; - Хор - склад 60 артистів професіоналів; - Балетна трупа - складається з 60 артистів із спеціальною хореографічною освітою. Сьогодні весь оперний репертуар (20 опер) виконують солісти-вокалісти: народні артисти України С.Степан, Р.Вітошинській, І.Кушплер, А.Алексик, В.Ігнатенко, заслужені артисти України О.Громіш, А.Ліпник, Н.Свобода, О.Гавріш, М.Хохлогорська, О.Данільчук, Н.Романюк, Л.Савчук, солісти М.Мащак, В.Войтко, Ю.Тріцецький, С.Разіна, Н.Велічко, С.Мамчур і ін. У балеті провідні партії виконують солісти: засл. арт. України І.Храмов, солісти Х.Трач, А.Якименко, Х.Мордзік, В.Рижий, С.Наєнко і др. Великим творчим досягненням театру є постановка опери „Мойсей” М.Скорика Знаменним було те, що прем'єра опери відбулася в дні візиту Святейшего Отця Івана Павла ІІ до України. Ця тема, ця опера і цей театр була вибрана його святістю Отцем Іваном Павлом II, отримали не тільки його благословення, а також фінансову підтримку. Новий прилив натхнення нашим художникам дають закордонні творчі поїздки. Театр вшановував справу тих художників, які в різний час творили йому славу. У дзеркальному залі театру за два останні роки встановлені скульптурні портрети видатних українських співаків першої половини 20 ст. С.Крушельницькій, О.Мішугі, М.Менцинському; видатного українського сценографа другої половини 20 ст., народного художника України Євгенія Лисика.

Нагороди "Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії "

З нами 5 років