По домовленості

Італійський дворик (Королівський двір)

Україна, Львів

Фотографії

Детальніше про Італійський дворик (Королівський двір)

Італійський дворик (венеціанський) від поч.ХХ ст. до нашого часу
Окрасою будинку №6 є його двір, так званий Венеціанський, або Італійський.
Він — єдиний у нашій країні. Тільки в Лівадії, у колишньому царському палаці, є щось подібне. Але між ними різниця в триста років. І у дворі, як і на фасаді, вражає співрозмірність усіх деталей. Він замкнений по периметру трьома рядами галерей. Колони нижнього ряду — несучі, тому вони важкі, міцні. Колони другого поверху — тонші і легші, а третього — взагалі тонкі. Тому створюється враження надзвичайної легкості, майже невагомості конструкції.
1908 року останній власник будинку князь Любомирський продав його місту — для влаштування тут музею. Коли приводили у порядок двір, вивезли сто (!) возів сміття. Реставраційні роботи тривали аж до 1930 року.
Музей було відкрито 12 вересня 1908 року, у 225-у річницю розгрому Яном III турків під Віднем. І дістав він назву «Національний музей імені Яна ІІІ»
Велику популярність має «італійський дворик». Тут знімали фільми «Салют, Маріє!», «Помилка Оноре де Бальзака», деякі інші.
Час роботи: з 10:00 до 23:00
Середній чек: від $10 до $20

info@usb.lviv.ua
Італійський дворик (венеціанський) від поч.ХХ ст. до нашого часу Окрасою будинку №6 є його двір, так званий Венеціанський, або Італійський. Він — єдиний у нашій країні. Тільки в Лівадії, у колишньому царському палаці, є щось подібне. Але між ними різниця в триста років. І у дворі, як і на фасаді, вражає співрозмірність усіх деталей. Він замкнений по периметру трьома рядами галерей. Колони нижнього ряду — несучі, тому вони важкі, міцні. Колони другого поверху — тонші і легші, а третього — взагалі тонкі. Тому створюється враження надзвичайної легкості, майже невагомості конструкції. 1908 року останній власник будинку князь Любомирський продав його місту — для влаштування тут музею. Коли приводили у порядок двір, вивезли сто (!) возів сміття. Реставраційні роботи тривали аж до 1930 року. Музей було відкрито 12 вересня 1908 року, у 225-у річницю розгрому Яном III турків під Віднем. І дістав він назву «Національний музей імені Яна ІІІ» Велику популярність має «італійський дворик». Тут знімали фільми «Салют, Маріє!», «Помилка Оноре де Бальзака», деякі інші. Час роботи: з 10:00 до 23:00 Середній чек: від $10 до $20 info@usb.lviv.ua

Нагороди "Італійський дворик (Королівський двір)"

З нами 5 років